Z satysfakcją informujemy, że zakończyliśmy implementację systemu klasy WMS do zarządzania logistyką magazynową. Zakupiony przez nas system ExpertWMS mieści się w czołówce najnowocześniejszych rozwiązań dedykowanych centrom logistycznym, przystosowany jest m.in. do automatyzacji procesów z wykorzystaniem okularów rozszerzonej rzeczywistości (AR), wózków systemowych czy regałów przesuwnych.

System WMS został zintegrowany z systemem klasy TMS, dzięki czemu informacje o dostawach i wysyłkach z magazynu mogą być bezpośrednio przekazywane do spedytorów planujących trasy, a do operatorów magazynu spływają dane o awizowanych przesyłkach, pojazdach i kierowcach bezpośrednio na kolektory skanujące. 

Dodatkowo chcielibyśmy  poinformować, że do dyspozycji naszych klientów przekazujemy portal WMS Online dostępny na stronie www.alegre.pl.

WMS Online to narzędzie, w którym klient może sprawdzić aktualny stan swoich zasobów w magazynie Alegre, zidentyfikować towar oraz sprawdzić jego historię (od przyjęcia do magazynu poprzez przesunięcia, kompletację, dekompletację, po wydanie przesyłki etc.). Portal WMS Online umożliwia również śledzenie w czasie rzeczywistym operacji magazynowych, dzięki czemu dysponent towaru ma bezpośredni wgląd w stopień zaawansowania przyjęć, kompletacji lub wydań towaru. Całość prezentowana jest przejrzyście w formie Dashboardu. 

„Aplikacja WMS Online jest dostępna z poziomu przeglądarki internetowej oraz urządzeń mobilnych. Połączenie jest szyfrowane z wykorzystaniem certyfikatów zapewniających bezpieczne logowanie. Cały system przygotowaliśmy na integrację z dowolnymi systemami firm kurierskich, sklepów internetowych oraz przedsiębiorstw produkcyjnych i handlowych. WMS Online to nasz pierwszy krok w kierunku wirtualizacji usług i dostarczaniu narzędzi chmurowych dla klientów. Drugim będzie statusowanie przesyłek (Track&Trace)” – opowiada Radosław Bugowski, dyrektor finansowy Alegre, odpowiedzialny za realizację strategii rozwoju 2018-2019.

„Klient naszej firmy, korzystający z kompleksowej obsługi logistycznej, będzie mógł śledzić każdą jednostkę towarową zarówno na etapie operacji w magazynie logistycznym, jak i w trakcie realizacji przesyłki do odbiorcy. To standard niezwykle rzadko spotykany na rynku logistycznym” – podsumowuje Jarosław Buła, prezes zarządu Alegre Logistic Sp. z o.o.

WMS Online

WMS Online

WMS Online