O nas

Alegre to firma z ponad 15-letnią historią obrazującą klasyczną drogę sukcesywnego rozwoju i skali działalności od mikro działalności gospodarczej po strategicznie zarządzany podmiot TSL ze znaczną flotą i dużym potencjałem. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Malborku w sąsiedztwie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do dyspozycji firmy jest nowoczesny biurowiec, hala magazynowa wykonana w systemie Astron Building Systems - przystosowana do wysokiego składowania oraz plac parkingowo manewrowy dla samochodów ciężarowych.Koncentrujemy swoją ofertę przede wszystkim na spedycji oraz transporcie drogowym towarów, poszerzając jednocześnie wachlarz usług w obszarach cross-dockingu i outsourcingu logistyki.

O firmie Alegre

Filozofia Alegre

Z dumą odnotowujemy fakt, że znaczne grono naszych Klientów współpracuje z Alegre od wielu lat, co jest najlepszym potwierdzeniem jakości kooperacji a także relacji z naszymi partnerami. Taka jest filozofia Alegre. Filozofia wspierania rozwoju naszego Klienta i wzajemna budowa długotrwałej relacji biznesowej oparta o lub zmierzająca w kierunku outsourcingu. Gwarantująca zwiększanie efektywności kosztowej i optymalizację operacyjną.


Sklep online z operatorem logistycznym?

Alegre jest szczególnie aktywne na linii zakład produkcyjny – centrum dystrybucyjne. Niemniej rozwijana jest też działalność drobnicowa i outsourcing logistyki, z myślą między innymi o segmencie e-commerce. Zapewniamy profesjonalne wsparcie dla firm bazujących na handlu internetowym, które nie posiadają i z różnych powodów nie chcą budować własnej infrastruktury logistycznej. Oferujemy wsparcie transportowe i logistyczne zarówno sklepom online jak i offline, podobnie centrom handlowym. Szacujemy, że już przy 500 przesyłkach miesięcznie jesteśmy już w ramach outsourcingu zaproponować bardzo korzystne rozwiązania.

O firmie Alegre

 

Nasza specjalizacja to branża meblarska, która bardzo dynamicznie się rozwija i powszechnie uważana jest za bardzo dobry miernik tego ile jest wart operator logistyczny. Meble to przeróżna kubatura, rozmiary, często krótkie serie produkcyjne. Dla nas to też sposobność do przeładunków, konsolidacji, dekonsolidacji, usług dodatkowych jak etykietowanie, paletyzacja. W aspekcie transportu to dostawy do wielu magazynów czy punktów sprzedaży. Jako operator elastycznie reagujemy na wszelkie zmiany wolumenów, wynikające choćby z sezonowości sprzedaży. Nieustannie przechodzimy „próby wydolnościowe“ i zarządcze w zakresie dostaw, potwierdzając kompetencje oraz możliwości Alegre, które stosujemy również w obsłudze innych branż.

JAROSŁAW BUŁA
prezes Alegre Logistic Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.
O firmie Alegre