W dniach 5–8 czerwca 2018 r. w siedzibie Alegre odbyła się druga edycja szkolenia „Profesjonalni Kierowcy” prowadzonego przez instruktorów Volvo Trucks i Renault Trucks. Szkolenie to jest wspólną inicjatywą Volvo Polska oraz firmy Alegre – ambasadora marki Volvo w Polsce.

Realizowany cykl szkoleniowy jest skierowany do grupy początkujących kierowców, którzy posiadają uprawnienia kat. C, E, ale nie mieli dotąd możliwości zdobyć doświadczenia.

W bieżącej edycji kursu wzięło udział 20 kierowców. W trakcie czterodniowych zajęć młodzi szoferzy zdobyli cenny zasób wiedzy teoretycznej, jak również praktycznej, związanej m.in. z wykonywaniem manewrów, regulowaniem siodła czy podpinaniem naczepy. 

„Tego typu szkolenie to doskonała okazja, aby pod okiem najlepszych trenerów zdobyć potrzebne umiejętności. Kurs jest dla uczestników bezpłatny, zaś uzyskany w drodze egzaminu certyfikat potwierdza profesjonalne przygotowanie do zawodu kierowcy – wyjaśnia Jarosław Buła, prezes zarządu Alegre Logistic Sp. z o.o.

„W dzisiejszych czasach, w obliczu braku systemowego kształcenia kierowców, inicjatywa przygotowana wspólnie z Volvo Trucks i Renault Trucks próbuje wypełnić tę lukę edukacyjną. Na nasze szkolenie przybyło wielu kierowców z różnych zakątków Polski, co oświadczy o ogromnej potrzebie profesjonalnego przyuczenia do zawodu. Zorganizowanie drugej edycji kursu to oczywiście kropla w morzu potrzeb, jednak liczymy, że w ten sposób pobudzimy branżę transportową do działania. Wyszkoleni kierowcy to przede wszystkich bezpieczeństwo na drogach” – dodaje Jarosław Buła.

Uczestnikom szkolenia, którzy uzyskali najlepsze wyniki końcowe, firma Alegre zaproponowała stałą współpracę.