Największą wartość dla firmy z branży TSL stanowią Ci kierowcy, którzy nie tylko doskonale pracują "za kółkiem", ale też dobrze orientują się w procesie logistycznym i stanowią cenne wsparcie w wielu aspektach działalności. Przygotowywaniu takich właśnie pracowników, wchodzących na rynek pracy, służy Ogólnopolski Program "Profesjonalni Kierowcy", którego partnerem było Alegre.

"Profesjonalni kierowcy" to inicjatywa Volvo Trucks, marki, której ambasadorem w Polsce jest Alegre. Szkolenie w malborskiej siedzibie skierowane było do grupy początkujących kierowców, którzy posiadają uprawnienia kat. C, E, ale nie mieli okazji zdobyć doświadczenia. Wśród 30 uczestników zajęć zdarzały się osoby, które po raz pierwszy zasiadły za kierownicą tak nowoczesnych ciężarówek. - Istotnym jest, że szkolenie obejmuje swym zakresem nie tylko aspekty związane z techniką jazdy, ale także elementy procesu logistycznego. W dzisiejszych czasach rolą kierowcy jest nie tylko przewóz towarów z punktu A do punktu B, lecz jednoczesny nadzór nad przepływem informacji (statusy zlecenia) oraz dokumentacji, potwierdzającej wykonanie usługi. Kierowca ciężarówki jest w pewnym sensie logistykiem oraz pracownikiem back office’u - podkreśla Jarosław Buła, prezes Alegre. 

Bezpłatny kurs prowadzony był przez najlepszych instruktorów, a osoby, które wzięły w nich udział, uzyskały  certyfikat potwierdzający ich profesjonalne przygotowanie do bycia zawodowym kierowcą. Kilku z wyróżniających się uczestników szkolenia otrzyma również propozycję pracy od Alegre, które stale wzmacnia swój zespół o dobrze rokujących początkujących kierowców, którzy zagwarantują wysoki poziom pracy oraz odpowiedzialną postawę. - Zmienił się wizerunek tego zawodu, zmieniły się realia. To jest pod wieloma względami atrakcyjna i dobrze płatna praca, która dziś już nie jest „za karę”, bo ktoś słabo uczył się w szkole. Jest to pasja i pewien styl życia. Osoby w zawodzie kierowcy cechuje dobra organizacja pracy oraz odpowiedzialność. Mając świadomość wartości powierzonego towaru, oczekiwań klienta dotyczących punktualnej dostawy, a także ciążącego poczucia za bezpieczeństwo jazdy, słowo odpowiedzialność przestaje być marketingowym sloganem, a nabiera prawdziwego znaczenia. Takie inicjatywy jak "Profesjonalni Kierowcy" to niezwykle ważna, żmudna praca dla naszej branży, która ma podnosić jakość pracy całego sektora. Alegre, w pełni identyfikuje się z tymi celami - zapewnia Jarosław Buła.